Jakie są najlepsze słowa kluczowe do pozycjonowania?

Słowa kluczowe są to bardzo krótkie frazy lub same wyrazy, zadaniem których jest dokładne określenie podstawowej tematyki strony internetowej. Maja za zadanie sprawić że po wpisaniu do wyszukiwarki nasza strona będzie pojawiać się wysoko w wynikach wyszukiwania.

Zasada dobierania słów kluczowych podam na przykładzie. Prowadzimy sklep internetowy sprzedający np. narty - jakie więc słowa kluczowe dobrać?

Jeśli zamierzamy sprzedawać narty należy wziąć pod uwagę po grupę docelową użytkowników do których kierujemy naszą stronę. Wiek, zainteresowania, sposób poruszania się po Sieci. W ten sposób powstaje profil użytkownika strony. Następnie wypisujemy słowa które wiążą się z naszą branżą. Np. narty atomic, narty promocja, narty używane itp. Lista powinna mieć długość od kilku do kilkudziesięciu słów.

Przy określaniu słów należy pamiętać że najlepsze są te które generują wysoki współczynnik konwersji czyli innymi słowy generują najlepsze wyniki sprzedaży.

Jeśli nie mamy rozeznania możemy sprawdzić w jaki sposób reklamuje się konkurencja. Wpisujemy hasła kluczowe i sprawdzamy wynik. Dodajemy do listy słowa na które pozycjonuje się konkurencja. Jeśli oni się reklamują więc to sprawdzili.

Następnie sprawdzamy ilość zaindeksowanych stron. Otrzymamy listę zawierającą słowo liczbę zaindeksowanych stron.

Pod danym hasłem może być zaindeskowane od kilkuset do kilkuset tysięcy stron. Konkurencja na najpopularniejsze hasła może okazać się najbardziej może okazać się bezcelowa.

Kolejnym etapem w dobieraniu słów kluczowych jest określenie ich ważności.

Polecam moje usługi w zakresie keyword research czyli badania słów kluczowych

Oceń poradę

12345

Wyślij do znajomego

Być może zainteresuje Cię także ...

Maciej Zając specjalista ds e-marketingu i e-biznesu. Ponad 10 lat doświadczeń, właściciel kilku e-biznesów. Pozycjoner stron Widoczni.net, specjalista ds pozycjonowania stron

Specjalizuje się w e-marketingu i e-biznesie. Skutecznie wypozycjonuję Twoją stronę WWW.

Zadzwoń chętnie odpowiem na Twoje zapytania
Maciej Zajac +48 502 169 300
Wyceń skuteczne pozycjonowanie
Wysoka skuteczność gwarantowana


Reklama stron w internecie, pozycjonowanie strony

Zapewniamy wysokie pozycje w wyszukiwarce Google. Specjalizujemy sie w e-marketingu, wyszukiwarkach internetowych, prowadzimy reklama w internecie SEM (Google AdWords)

Tutaj jesteś: Porady SEO-SEM skuteczne porady reklamy w InternecieJakie są najlepsze słowa kluczowe do pozycjonowania?

Skuteczne pozycjonowanie stron, reklama w internecie to nasza specjalność. Będziesz dobrze widoczny w Internecie i zarobisz więcej. Wysokie pozycje w Google, promocyjna oferta na pozycjonowanie strony, gwarancja wyników i efektów pozycjonowania

Nasi partnerzy

Google, najlepsza wyszukiwarka, linki sponsorowane AdWords Wyszukiwarka Netsprint, AdKontekst Onet - boksy reklamowe Wirtualna Polska - linki sponsorowane

Newsletter

Pozycjonowanie Rzeszów, pozycjonowanie Krosno, Tarnów, Lublin, Medyka, Kielce, Częstochowa, Bydgoszcz, pozycjonowanie Kraków, reklama Jelenia Góra, Legnica, Gliwice, Katowice, Zabrze, Zakopane, Bochnia, Wrocław, e-marketing Gdynia, Poznań, pozycjonowanie Warszawa - cała Polska

2004-2008 Agencja Interaktywna SEO-SEM - Widoczni.net