Pozycjonowanie serwisu – fundamentalne zasady

autorem artykułu jest Mariusz Gąsiewski

Pozycjonowanie to promocja serwisu internetowego w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych dla ważnych dla na wyrażeń kluczowych.

Głównym elementem pozycjonowania jest tak naprawdę konsekwentne zdobywanie linków naszej strony.

Na pozór wydaje się to dość prostą rzeczą, warto jednak pamiętać fakt, że o pierwsze miejsca w wynikach wyszukiwania nieraz biją się dziesiątki podobnych do nas serwisów. Warto więc w tym wypadku poświecić odrobinę czasu w poznanie podstaw pozycjonowania. Poniższe zasady są wręcz podstawami podstaw w tym rzemiośle – ogólnymi i fundamentalnymi prawami zdobywania linków do strony.

Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do pozycjonowania serwisu i zdobywania linków do strony na określone słowa kluczowe poważnie przemyśleć kwestię wyboru słów kluczowych. Osoby zainteresowane tym tematem mogą przeczytać: Co każdy powinien wiedzieć o szukaniu słów kluczowych?, Ocena konkurencyjności słów kluczowych.

Pozycjoner stron, specjalista ds pozycjonowania stron

Specjalizuję się w marketingu internetowym oraz pozycjonowaniu stron

Chętnie odpowiem na Twoje zapytania

Zadzwoń
Maciej Zając
+48 502 169 300
lub wyceń skuteczne i profesjonalne pozycjonowanie. Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdynia - cała Polska. Wysokie pozycje na pierwszych miejsach w Google

Podstawowe zasady dodawania linków do strony

Jakość linków

W zdobywaniu linków do strony bardziej liczy się jakość tych linków niż ich ilość. 10 mocnych linków może dać dużo większy efekt niż 400 słabych linków z kiepskich stron.

Wartość linków

Wartość linków dla celów pozycjonowania jest różna i zależy od wielu czynników . Inną wartość będzie miał dla Twojego serwisu link z witryny, która jest bardzo znana w określonej niszy tematycznej a inna z jakiegoś podrzędnego forum dyskusyjnego. Jeżeli pozycjonujesz swój serwis na określone frazy staraj się zdobywać linki przede wszystkim z serwisów i katalogów, które są związane tematycznie z tematyką Twojej witryny.

Rozłożenie w czasie linkowania

Dodawane linków do strony powinno być rozłożone w czasie. Ważne jest, aby dodawanie linków było ciągłe; (powiedzmy 5 dziennie) i przez możliwe długi czas regularne ( przynajmniej z kilka miesięcy).

Tytuły linków

Błędem jest dodawanie cały czas linków o tym samym tytule. Dodawanie ciągle takich samych linków (zwłaszcza jeżeli będzie szybkie dodawanie linków) może narazić stronę na karę ze strony wyszukiwarek. Kara ta ma postać filtra nakładanego na dane słowo kluczowe.

Indeksowanie podstrony z linkiem

Zanim dodasz stronę do płatnego katalogu lub też kupisz link na jakimś serwisie, sprawdź, czy podstrona katalogu, na której ten link będzie się znajdował została zindeksowana przez wyszukiwarki. Jeżeli ta podstrona nie została zindeksowana przez wyszukiwarki, link na niej nie ma żadnej wartości. W takim wypadku spróbuj dodać ją do innej związanej z Twoim obszarem działalności kategorii katalogu lub też dodaj ją do innego katalogu.

-- Przewodnik SEO - SEM dla niedużych firm i początkujących biznesmenów - sposoby promocji lokalnej witryny w Internecie. W przewodniku: zasady usability, pozycjonowanie lokalne, reklama AdWords i NetSprint. Artykuł pochodzi z serwisu www.Artelis.pl

Oceń poradę

12345

Wyślij do znajomego

Być może zainteresuje Cię także ...


Reklama stron w internecie, pozycjonowanie strony

Zapewniamy wysokie pozycje w wyszukiwarce Google. Specjalizujemy sie w e-marketingu, wyszukiwarkach internetowych, prowadzimy reklama w internecie SEM (Google AdWords)

Tutaj jesteś: Porady SEO-SEM skuteczne porady reklamy w InterneciePozycjonowanie serwisu – fundamentalne zasady

Skuteczne pozycjonowanie stron, reklama w internecie to nasza specjalność. Będziesz dobrze widoczny w Internecie i zarobisz więcej. Wysokie pozycje w Google, promocyjna oferta na pozycjonowanie strony, gwarancja wyników i efektów pozycjonowania

Nasi partnerzy

Google, najlepsza wyszukiwarka, linki sponsorowane AdWords Wyszukiwarka Netsprint, AdKontekst Onet - boksy reklamowe Wirtualna Polska - linki sponsorowane

Newsletter

Pozycjonowanie Rzeszów, pozycjonowanie Krosno, Tarnów, Lublin, Medyka, Kielce, Częstochowa, Bydgoszcz, pozycjonowanie Kraków, reklama Jelenia Góra, Legnica, Gliwice, Katowice, Zabrze, Zakopane, Bochnia, Wrocław, e-marketing Gdynia, Poznań, pozycjonowanie Warszawa - cała Polska

2004-2008 Agencja Interaktywna SEO-SEM - Widoczni.net