Dla kogo reklama w wyszukiwarkach?

W Polsce rosną wydatki na reklamę internetową, z których to wydatków coraz większa ilość kierowana jest na boksy reklamowe i linki sponsorowane. Dlaczego tak się dzieje i kto powinien dołożyć swoje trzy grosze do 140 milionów złotych, które w zeszłym roku wydano na reklamę w Internecie?

Mały biznes

Początkujący przedsiębiorcy, małe firmy działające na rynku lokalnym, firmy oferujące niszowe produkty czy usługi – wszystkie te podmioty powinny rozważyć możliwość reklamowania się w wyszukiwarkach. W sytuacji, kiedy każdy złotówka wydana na reklamę musi być zainwestowana trafnie i efektywnie, nie ma lepszego sposobu na dotarcie do maksymalnej liczby potencjalnych klientów (osób już zainteresowanych określonym produktem) przy wydaniu minimalnej ilości środków.

Dzieje się tak dlatego, że linki sponsorowane wyświetlane są na pierwszych miejscach przy poszukiwaniu określonego słowa kluczowego. Jeśli zamówią Państwo link sponsorowany dla słów „nowe telewizory” (bo je Państwo sprzedają), to za każdym razem, kiedy internauta wpisze w wyszukiwarkę „nowe telewizory”, link do Państwa sklepu pojawi się na jednym z pierwszych miejsc. W ten sposób reklama nie jest widoczna dla przypadkowych osób, z których większość nie myśli akurat o telewizorach, ale dla tych, którzy w danym momencie interesują się nowymi telewizorami i szukają ich w Internecie.

Załóżmy, że w mieście 100 firm sprzedaje nowe telewizory. Jaka jest szansa, że link do Państwa strony znajdzie się w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania? Raczej niewielka. Tymczasem szansa, że przy odpowiednim zaplanowaniu kampanii Państwa link sponsorowany znajdzie się w pierwszej trójce wyników (lub na pierwszym miejscu), jest stuprocentowa.

Wielki biznes

Jeśli firma może sobie pozwolić na drogą reklamę, adresowaną do różnych mediów albo też działa w warunkach silnej konkurencji również powinna wykorzystać możliwości oferowane przez boksy sponsorskie. Wydać spore pieniądze na spoty telewizyjne i nie być znajdowanym w najpopularniejszych wyszukiwarkach pod promowanym na wielką skalę hasłem, to marnotrawienie pieniędzy. „Zwykłe” promowanie hasła w wyszukiwarkach trwa od 3 do 6 miesięcy, a nie każdy może sobie pozwolić na planowanie kampanii reklamowej z takim zamachem.

Kiedy firmie towarzyszy szum medialny, ludzie zaczynają szukanie informacji o niej od wyszukiwarek. Nie powinno tam zabraknąć na eksponowanym miejscu odnośnika do oficjalnej strony firmy. A jeżeli jest ona już w Internecie znana i reklamuje się na głównych portalach branżowych, nie powinna zapominać o setkach tysięcy ludzi rokrocznie rozpoczynających swą przygodę z Internetem. Ludzie Ci bowiem najczęściej zaczynają tę przygodę od wyszukiwarek.

Pozycjoner stron, specjalista ds pozycjonowania stron

Specjalizuję się w marketingu internetowym oraz pozycjonowaniu stron

Chętnie odpowiem na Twoje zapytania

Zadzwoń
Maciej Zając
+48 502 169 300
lub wyceń skuteczne i profesjonalne pozycjonowanie. Warszawa, Kraków, Wrocław, Gdynia - cała Polska. Wysokie pozycje na pierwszych miejsach w Google

Za co się płaci

Powstaje pytanie, za co płaci reklamodawca. Jeśli może on wydać przykładowo 1000 zł na miesięczną reklamę swojej oferty w Internecie – jaką ma gwarancję, że nie straci tych pieniędzy i jak sprawdzi, czy wydatek był opłacalny?

Odpowiedź jest prosta: tych pieniędzy po prostu stracić się nie da, bo zamawiając boksy reklamowe płaci się tylko i wyłącznie za liczbę kliknięć w ten boks, a nie za liczbę wyświetleń. Innymi słowy boks umieszczony w wyszukiwarce będzie w niej aktywny tak długo, aż liczba kliknięć wyczerpie wydaną na niego kwotę.

Czy ktoś to w ogóle ogląda?

Telewizję oglądają prawie wszyscy. Radia słuchają tłumy. Od prasy pękają w szwach kioski. A jak jest z tym Internetem? Spójrzmy na wyniki badań przeprowadzonych przez Interactive Advertising Bureau Polska: „Internet 2005”. Wynika z nich, że około 10 milionów Polaków ma dostęp do Internetu, co stanowi blisko 30% ludności zamieszkującej nasz kraj. Odsetek korzystających z sieci ludzi młodych (15-19 lat) oraz osób do 29 roku życia, czyli grup atrakcyjnych dla reklamodawców jest jeszcze wyższy i wynosi odpowiednio 69,5 i 44%.

79% Internautów zapoznaje się w sieci z ofertami handlowymi a 42% czerpie z Internetu informacje handlowe. Według statystyk portalu Onet.pl, który jest największym polskim operatorem reklamy internetowej, w marcu b.r. portal ten odwiedziło 9,5 miliona osób, które otworzyły ponad dwa miliardy stron internetowych spędzając na tym w sumie blisko 43 miliony godzin. Potencjał konsumencki nie do przecenienia.

źródło: Onet.pl

Oceń poradę

12345

Wyślij do znajomego

Być może zainteresuje Cię także ...


Reklama stron w internecie, pozycjonowanie strony

Zapewniamy wysokie pozycje w wyszukiwarce Google. Specjalizujemy sie w e-marketingu, wyszukiwarkach internetowych, prowadzimy reklama w internecie SEM (Google AdWords)

Tutaj jesteś: Porady SEO-SEM skuteczne porady reklamy w InternecieDla kogo reklama w wyszukiwarkach?

Skuteczne pozycjonowanie stron, reklama w internecie to nasza specjalność. Będziesz dobrze widoczny w Internecie i zarobisz więcej. Wysokie pozycje w Google, promocyjna oferta na pozycjonowanie strony, gwarancja wyników i efektów pozycjonowania

Nasi partnerzy

Google, najlepsza wyszukiwarka, linki sponsorowane AdWords Wyszukiwarka Netsprint, AdKontekst Onet - boksy reklamowe Wirtualna Polska - linki sponsorowane

Newsletter

Pozycjonowanie Rzeszów, pozycjonowanie Krosno, Tarnów, Lublin, Medyka, Kielce, Częstochowa, Bydgoszcz, pozycjonowanie Kraków, reklama Jelenia Góra, Legnica, Gliwice, Katowice, Zabrze, Zakopane, Bochnia, Wrocław, e-marketing Gdynia, Poznań, pozycjonowanie Warszawa - cała Polska

2004-2008 Agencja Interaktywna SEO-SEM - Widoczni.net